
Trądzik różowaty jest chorobą skóry, z którą żyje się bardzo trudno. Zaczerwienienia na twarzy, uciążliwe pieczenie i szczypanie skóry, a także nieestetyczne krostki i grudki – powodują nie tylko dyskomfort fizyczny, lecz także psychiczny. Na szczęście dziś możemy bardzo skutecznie walczyć z tym schorzeniem przy pomocy dostępnych metod dermatologicznych. Wraz ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki w Warszawie podpowiadamy, jak walczyć z tą przewlekłą i zapalną dolegliwością!
Trądzik różowaty – przyczyny i objawy. Skąd się bierze to schorzenie?
Trądzik różowaty to choroba o podłożu naczyniowym, której przyczyny nie są dokładnie znane. Najczęściej jednak za ten problem odpowiadają nasze predyspozycje genetyczne i zaburzenia gospodarki hormonalnej. Warto też zaznaczyć, że schorzenie to dotyka przede wszystkim kobiety o jasnej karnacji, zmagającej się z problemem cienkiej i delikatnej skóry. W jaki sposób objawia się trądzik różowaty? Choć niewielu zdaje sobie z tego sprawę, pierwszym objawem wskazującym na pojawienie się tej przypadłości jest pękanie naczynek krwionośnych, a następnie zaczerwienienia skóry wynikające ze szkodliwego wpływu czynników zewnętrznych, np. działania słońca, zmiennej pogody, silnych emocji czy alkoholu. Początkowo rumień na twarzy jest chwilowy jednak z czasem problem ten zaczyna się utrwalać.
Trądzik różowaty – kosmetyki i pielęgnacja. Zacznij leczenie od podstaw
Na samym początku musimy uświadomić sobie to, że właściwie dobrane kosmetyki i pielęgnacja skóry nie stanowią metody leczenia trądziku różowatego – potrafią jednak bardzo skutecznie zmniejszyć objawy trądziku i zapobiec jego rozwojowi, dlatego jak najbardziej warto zadbać o właściwą profilaktykę pielęgnacyjną. Pierwszym kryterium doboru kosmetyków do pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym powinien być ich skład – w tym przypadku należy wybierać tylko hipoalergiczne i apteczne kosmetyki o dermatologicznie skomponowanym składzie. Decydując się na preparaty z drogerii, które bardzo często charakteryzują się sztucznym składem, możemy pogorszyć stan naszej skóry i wydłużyć jej leczenie. Co powinno znaleźć się w stosowanych przez nas kosmetykach? Wybierając preparaty do pielęgnacji, zwróćmy uwagę na to, czy w ich składzie znajduje się witamina PP, ekstrakt z czerwonych alg czy wyciąg z rozmarynu – składniki te posiadają właściwości łagodzące, antybakteryjne i przeciwrodnikowe. W ramach domowej pielęgnacji skóry pamiętajmy też o doustnym przyjmowaniu witaminy C, która doskonale wzmacnia naczynia krwionośne i zapobiega ich pękaniu. W sprawach codziennej pielęgnacji skóry warto jednak poradzić się zaufanego dermatologa, który może zalecić dodatkowe stosowanie specjalnych maści dermatologicznych, czy wskazać nam preparaty, które w naszym przypadku okażą się bardzo pomocne w domowym leczeniu. Pamiętajmy też o tym, aby unikać wszelkich szkodliwych dla naszej skóry czynników – w tym opalania, korzystania z sauny i solarium, spożywania ostro przyprawionych dań, kawy czy alkoholu.
Leczenie trądziku różowatego – laseroterapia
Jeżeli zależy nam na tym, aby całkowicie pozbyć się problemu trądziku różowatego, powinniśmy rozważyć przeprowadzenie specjalistycznego zabiegu dermatologicznego. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie szczególnie polecają w tym przypadku laserowe leczenie trądziku różowatego przy pomocy innowacyjnego lasera naczyniowego Cutera Excel V. To laser, który został specjalnie stworzony do leczenia zmian o podłożu naczyniowym – w tym trądziku różowatego, rumienia, popękanych naczynek czy naczyniaków. Jego ogromną zaletą jest to, że w szybki sposób prowadzi do całkowitego wyleczenia problemów skórnych związanych z zaczerwienieniem skóry – efektem końcowym leczenia jest zdrowa skóra o jednolitym kolorycie. Co więcej, efekty zabiegu widoczne są zazwyczaj po przeprowadzeniu 1-2 zabiegów, choć w przypadku bardziej rozległych zmian ilość niezbędnych zabiegów może być większa.
Więcej o laserowym leczeniu trądziku różowatego znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/cutera-excel-v/